ALBÁNIE cestou necestou

9.3.2024

ALBÁNIE cestou necestou

čtvrtek 18. dubna od 17 hod.

Oblíbení cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda nás tentokrát provedou po celé Albánii od severu na jih i od západu na východ.

Nejprve se s nimi vydáme z hlavního města Tirany na pobřeží Jaderského moře. Navštívíme hned několik úchvatných rezervací a následně zamíříme do hor v okolí Thethu. Projedeme se trajektem po jezeře Komani a poté podél kosovských hranic přejedeme až k jezerům Ohrid a Prespan na makedonských hranicích. Cestou se vykoupeme v ledových vodách takzvaných modrých ok, ale i horkých pramenech na řeckých hranicích či v kaňonu Legarica. Během naší cesty navštívíme i historické hrady, starobylá sídla a překrásné pláže Jónského moře.

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda již naši knihovnu několikrát navštívili a pokaždé se jejich beseda setkala s pochvalnými ohlasy, návštěvníky zaujali nejen krásnými fotografiemi a akčními videi, ale i dobrodružnými historkami podanými s velkou dávkou humoru.

Srdečně zveme, Albánie je země, kterou se teprve v poslední době učíme poznávat.

Vstupné 50 Kč

albánie