BLÍZKÝ VÝCHOD a památky UNESCO

3.10. až 31.10.2024

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda, které v naší knihovně přivítáme již poněkolikáté, vás tentokrát provedou speciálně sestavenou přednáškou po fascinující cestě plné zajímavé historie, nevšední kultury a nádherných přírodních scenérií.

Na trase budeme spolu s nimi společně prozkoumávat významná místa, která spojují Orient a Západ. Začneme v Istanbulu, kde se setkává východní mystika se západními vlivy a pokračovat budeme do syrského Aleppa, starobylého města s dramatickou historií a krásnou architekturou. Navštívíme i Krak de Chevaliers, abychom se ponořili do středověkého světa opevněných hradů. Cestou do Palmyry zažijeme záhadnou krásu pouště. Vydáme se také k Mrtvému moři, kde si užijeme jedinečné plování v super slané vodě z jordánské i izraelské strany. Následně zamíříme do skalního města Petra, kde objevíme krásu vytesaných skalních památek a jejich fascinující historii. V červené poušti Wadi Rum zažijeme jedinečné dobrodružství. Cestu zakončíme návštěvou významné židovské pevnosti Masada a města Eilat. Cesta Blízkým východem, která vás seznámí s touto pro nás vzdálenou částí světa, představuje neopakovatelnou mozaiku bohaté historie a kultury.

Vstupné 70 Kč.

blízký východ