PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

17.6.2024

Ve čtvrtek 13. června dopoledne se u nás konalo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Nejprve jsme si společně povídali o knížkách, které děti již zvládly samy přečíst, poté si vyzkoušely luštění přesmyček a poznávání pohádek podle ukázek z audioknih, následovala hra na vyjmenování co nejvíce pohádkových postav. Nejlepší čtenáři z každé třídy závěrem přečetli Slib čtenáře, který děti skládaly do rukou pana starosty Jiřího Mencáka. Na památku si všichni účastníci kromě „čtenářského glejtu“ odnesli knihu Zuzany Pospíšilové Kouzelné brýle, která byla vydána speciálně pro prvňáčky. Letos poprvé děti obdržely také průkazky do knihovny s registrací na rok zdarma.

Pasování se zúčastnilo 84 dětí ze všech pěti prvních tříd ze tří základních škol v Žamberku. Milým překvapením a letošní novinkou byly básničky o čtení přednesené dětmi z 1.A a 1.B ZŠ Nádražní 743.  A opět jsme na této akci s radostí uvítali i rodiče, prarodiče a mladší sourozence oslavenců.

Těšíme se, že se s žáky a jejich p. učitelkami budeme potkávat při dalších návštěvách škol v knihovně a děti i jejich rodiče rádi přivítáme i teď o prázdninách!